zbojnickiegroup nalezymy

Niesztampowy pomysł na imprezę integracyjną!

Wirtuozi heligonek

Brygada zbójnicka Karpackie Zbóje i zbójnickie heligonistki zapraszają do zapoznania się z tradycją muzykowania na heligonkach! To unikatowa okazja do zapoznania się z folklorem żywieckim w Polsce i Kisuckim na Słowacji.

u7

Występ heligonistek odbywa się pod patronatem Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego oraz Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej!czechy1 slowacja1

 

1hHeligonkę zalicza się ją do kategorii instrumentów ludowych. Pierwsze wzmianki o jednorzędowej heligonce pochodzą z czasów słynnego słowackiego zbójnika Juraja Janosika z Terchovej w masywie górskim Mała Fatra. Podania mówią, że zbójnicy kazali sobie wygrywać muzykantom różne melodie na tym instrumencie, grano dla zbójników baciarki, polki, hajduki, siustane, śpiewając do tego często śmieszne przyśpiewki góralskie.     

 

6hHeligonka to jeden z najtrudniejszych i najstarszych typów akordeonów. Heligonka była popularnym instrumentem w Beskidzie Żywieckim, w Czechach i na Słowacji, a od czasów międzywojennych stopniowo zaczęła wypierać dudy żywieckie. Aktualnie na Żywiecczyźnie odbywają się Międzynarodowe Przeglądy Heligonistów, którym patronuje Fundacja Braci Golec.

 

3hHeligonistki uświetnią Waszą imprezę (urodziny, imieniny, rodzinne uroczystości, wesele, ślub, festyn, dożynki, koncert, imprezę firmową, imprezy świąteczne). Przyjedziemy do Was gdzie tylko chcecie! Gwarantujemy, że Wasza impreza będzie bardzo oryginalna! Heligonki bardzo ożywią Wasze biznesowe spotkania, imprezy integracyjne, wycieczki, biesiadowanie w karczmie!      


9hPodczas naszego koncertu zapoznacie się Państwo z unikatowym brzmieniem tego instrumentu, poznacie nasz folklor, tradycje i kulturę naszej beskidzkiej i kisuckiej ziemi. Warto promować tą archaiczną muzykę, zachować ją dla przyszłych pokoleń! Polecamy zamówienie naszych najwybitniejszych heligonistek, które potrafią jak nikt inny w damskim składzie zagrać najtrudniejsze partie
góralskiej muzyki na heligonce. 5hDziewczyny czują folklor i beskidzką muzykę ludową. Ubrane są w oryginalne stroje ludowe, co wzbudza zawsze wielkie zainteresowanie publiczności.     

14hDziewczyny potrafią profesjonalnie zagrać, zaśpiewać i zatańczyć, co wyjątkowo może wzbogacić ofertę Waszej imprezy! Dziewczyny często zapraszane są na targi turystyczne, imprezy folklorystyczne, festiwale oraz na prywatne imprezy firmowe w Polsce jak i całej Europie.

 


W muzyce dziewczyn poczuć można ogromną energię i charyzmę oraz brzmienie z dawnych epok w nowoczesnej aranżacji. Heligonistki potrafią przywołać ducha dawnej epoki, wspomnienia z dzieciństwa i młodości naszych pradziadów. Karpackie Zbóje i heligonistki zapraszają na niepowtarzalną imprezę, zagraną na heligonkach w unikatowej aranżacji!

4h 7h


Wyślij zapytanie / Zarezerwuj zbójnicką imprezę  

Pytomy Wos piyknie na zbójecką biesiadę z heligonistkami! Hej!

Zapytaj o cenę! Napisz, zadzwoń, zarezerwuj!


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel Mob. +48 609 789 879, 33 475 96 52

11h  15h 

Chcesz kupić oryginalny upominek z Beskidów?
Kup go u nas w zbójnickim sklepie na Allegro
www.zbojnickisklep.na.allegro.pl    

Rezerwujac u nas imprezę wspomagasz UNICEF!

 

UNICEF media award

 

 

 

 

 

 

1 oferta weselna

2 oferta sylwestrowa

3 oferta dla szkol

4 oferta cateringowa

5 oferta kuligow

6 oferta dla firm

7 oferta strojow goralskich

8 oferta galerie handlowe

9 oferta koncertow

10 oferta imprez plenerowych

11 oferta prelekcji

12 oferta domy kultury

13 oferta swiateczna

14 wedrowki

15 oferta dla singli

16 oferta dla karczmi

17 oferta dla kosciolow

18 oferta imprez okolicznosciowych

19 sklep allegro

Współpracujemy